Přihlášení
Nick (bez diakritiky)

HesloREGISTRACE

ZAPOMENUTÉ HESLO
facebook_share
twitter_share
google_share
mailto
scrolltop
pavel
obrázkyPoetikon nemá v úmyslu vzpírat vaše osobní břemena či vychvalovat autory poštovních knížek. 

Nenabízíme prostor k publikaci těm autorům, kteří běhají po dvoře literárních webů s kuřím okem. 

Pokud jste z těch, kdož dnes přeplňují literární weby svými plyšovými, prostibolnými úslintky s pohodlnou licencí věčně nepochopených umělců, nejste tady správně.

Jestliže vám však slovo není cizí, dokážete se vyjádřit nejen umělecky, ale i v osnovách neuměleckého textu, jste na správném místě.

Umíte číst druhé autory a dokážete mít vlastní názor? Pak vám Poetikon bude jen milým útočištěm.

Pokud je vám již nyní zřejmé, že autoři a čtenáři se potřebují, že jeden bez druhého nejsou ničím, jste více než vítáni. Příručník k publikaci
•Prvním krokem je registrace účtu. Jako neregistrovaní se stáváte pouze pasivním čtenářem zlomku obsahu Poetikonu bez možnosti udělení komentáře a jako autor se vzdáváte možnosti využít prostor k uveřejnění díla a komentář obdržet.
•K registraci postačí přihlašovací heslo, nick, e-mailová adresa a správné vyplnění validačního kódu do tzv. recaptchy.
• Literárním autorem Poetikonu se stává ten registrovaný, který využije formuláře pro vkládání díla a dílo odešle
•Je povolen pouze jeden literární příspěvek za 24 hodin a jedním příspěvkem se rozumí jedno básnické nebo prozaické dílo, nikoliv básnická sbírka apod.
• Administrátor nemá za povinnost upravovat gramatické nedostatky textu, či jinak v tomto smyslu činit korekce. Pokud bude vloženo dílo, které tuto korekci viditelně vyžaduje, dílo bude vráceno k přepracování.
• Díla, která jakkoli porušují platné zákony ČR, nebudou přijata.
Členové bez osobního fota a bez jakékoli "obecné známosti" (doporučení důvěryhodného klubisty, osobní setkání, srazy, účast na hromadných literárních akcích atp.) mají na webu pouze základní práva. Ne všechny moduly (např. vzkazník, některé diskuze, fóra apod.) co portál nabízí, jsou neověřeným členům dostupné.
Level dostupnosti je organizován vložením (byť i na žádost upraveného) osobního fota. Dalším krokem k úplné nabídce všech uživatelských polí je účast na některém ze srazů Poetikonu.
Ve výrazech neoficiální literatury na oficiálním amatérském literárním webu
aneb být kritikem anebo kritizovaným obnáší jistou duševní gymnastiku.

Desatero pro kritika
Bez teorie, není kvalitní kritiky.
Teorie se nezabývá absolutností, ale možnostmi spekulací a nepolapitelných myšlenkových řetězců, ovšem i teorie má své definitivní meze.

1) Pište kritické komentáře jen těm autorům, které o ně stojí. Pokud začínající autor v prologu uvede, že se jedná o jeho prvotinu, je třeba tento fakt vzít v potaz a chovat se alespoň přiměřeně ohleduplně, neb učený…
2) Jestliže se autora dotknete, existuje už jen malá pravděpodobnost, že mu váš komentář bude ku prospěchu. A nemusí to být vaše vina, i autoři bývají osli.
3) Žádné urážky.
4) Nepokoušejte se mít poslední slovo.
5) Diskuse o díle pod dílem není od věci, jiné záležitosti a to všeho druhu je nejlépe řešit v diskuzních fórech.
6) Vyhněte se výrazivu typu nenávidím, hnusný apod. Stejně tak líbí a nelíbí je vůbec ten nejhorší přístup k věci. Rovněž nenahrazujte kritiku za literární teorii.
7) Než začnete komentovat, kritizovat, navrhovat zlepšení, pokuste se definovat, co vlastně autor chtěl říci. Není vyloučeno, že autor zdánlivě jednoduchého textu má co předat někomu, kdo píše přesně opačně. Platí to i obráceně. Vaším záměrem není v pomyslném souboji setnout autorovu hlavu např. literární hantýrkou, nýbrž podpořit mušketýra v osobním zrání.
8) Povrchní shrnutí a ospalá generálka a ledabylé žvanění jsou naprosto zbytečná aktivita. Konkretizujte.
9) Nelžete sami sobě ohledně toho, co sami z textu vnímáte, co n
a vás z díla dýchne.Stejně tak virtuální poplácávání je dýka do zad. Skutečnou a jasnou charakteristikou autor z vašeho komentu získá nanejvíc potřebné.
10) Nepracujte za autora. Na svém vlastním a osobitém základu se pak už jen stěží bude rozvíjet.


Desatero pro autora
Každý není telepat. Kritik zkoumá a přezkoumává dílo ze všech myslitelných úhlů, dikcí, metafor a tvarů.
1) Oko kritikovo je vzácný dar a čtenář je vaše publikum.
2) Přes všechny současné nedostatky literární kritiky na amatérských literárních webech, tato stále ještě poskytuje autorovi nástroj pro sebezdokonalování.
3) Objektivita je možná a zkušenost bývá zpravidla obohacující pro obě strany.
4) Jestliže nestojíte o kritiku jakéhokoliv typu, stanovte jasně a včas rámec či metu.
5) Jestliže neobdržíte komentář...jako husa klasu, ovšem pokud neexistuje žádný dopad, není co analyzovat, co kritizovat.
6) Jestliže vám někdo napíše kritický komentář, neútočte hned s motorovou pilou, nesnažte se přehádat čtenáře. Právo na odůvodněnou, či opodstatněnou obhajobu je rozhodně na místě. Vyspělejší autor pak jistě sám posoudí, zda takovou má smyslu prezentovat.
7) Autorova uvědomělost spočívá zejména v nastavení trpělivosti a tolerance vůči kritikovi na výchozí bod-nekonečno.
8) Snažte se ke svým kritikům chovat, jako kdyby byli vaši přátelé a pomocníci. Jeden potřebujeme druhého.
9) Nežádejte po svých kriticích, aby vám prezentovali své vlastní práce. Kritik je pouze autorem své kritiky. Ostatní námitky jsou pro takového autora jen výraz k zesměšnění.
10) Nemusíte přijmout kritiku od každého. To je rozhodně autorovo svaté právo

Smazáni z DB pro nepřihlášení po registraci, případně udání lživých údajů (např. neexistující e-mailová adresa), dlouhou neaktivitu apod.: Patterson, Petr Juno, ben, labkomil, olda, Ayla, kuri, Postatota, vtacatko, karla, kozoroh, Klara, Hybrid, Lested, Rostak, elis, VerukaSoldanova, hojdarova marka, Lorius, shandy, Kornecki, Fili, standiik, Elvie, natajnacku, InspireMe, Tomas Zdechovsky, JFTWT, Deny, Hesiona, Milacholik, Ondra Macl, arso9321, robin, havran, Kess, big fish, entroper
Některé další přezdívky s IP adresou uvedenou na některých spam či blacklistech a vymazání nicků/přezdívek, nemá vliv na jejich další využití.


klub poezie

Nebyly napsané žádné novinky

©

Vítejte na POETIKONU

POETICKÉM LITERÁRNÍM KLUBU

Přihlášení

ztratili jste heslo?

Nejste členy POETIKONu?

Staňte se registrovaným členem a můžete plně využívat webové stránky. Jako registrovaný člen, budete mít řadu výhod! NEZAPOMEŇTE, ŽE REGISTRACE NA WEBU VYUŽÍVÁ COOKIES

Už jste četli?

Statistika portálu:
Na POETIKONu je v současné době mimo jiné 0 novinek, můžete si také přečíst některé ze 2323 děl. V sekci downloadu je 74 souborů ke stažení, galerie obsahuje 1039 fotek a obrazů. Najdete zde i 68 snad užitečných odkazů. Na fóru potom 141 vláken, ke kterým napsali členové 5172 odpovědí. Celkem 52 aktivních členů , napsalo na web 30935 komentářů... a mnoho dalšího pro členy klubu.

facebook_share
twitter_share
google_share
mailto
scrolltop
Náhodné dílo
krabacená
TOP výběr :©
o květovaných šatech listí Otčina Geometrie ponoru o modlitbě splývání Zatvrzele mrtvý nihilista strašáci prameň mr. flannagan pre moju mamu Z jižních per http://poetikon.cz/articles.php?article_id=2304 Mesto/2 déšť Narcis pozvánka sklep Zločin v ulici Oliho Sahrensena pískovce z novších návrat
Časová osa návštěv členů
dnes:  Vorona ~